23 Mart 2014 Pazar

Hamilelik Günlüğü Son Aylar

Selamün Aleyküm

Kaldığım yerden devam edesim var öylede yapcağım inşallah aslında tamamen yazmaya üşendiğimden olan bir durum yoksa zamanım olmadı değil. Hamileliğimin 7-8-9 ayları genelınde tamamen aynı olduğu için topluca yazıyorum. 

Hamileliğin son ayları tansiyon sorunum dışında gene bir çok ağır hamileliklerdense daha da iyi geçti diyeblirim tabi çapım artıkça hareket etmek zorlaştı. 

Bebeğimin gelişimi 28. haftada  sonra malesef yüksek tansiyon nedeni ile geriledi her kontrolde 1.5 haftalık bir gelişim geriliği oldu tabi bu beni bıraz endişelendirip üzüyordu. Ama doktorum sağlığında bir sıkıntı olmadığını belirti. 

Nedendir bilmiyorum belki küçük olduğundan bebiş harketlerını çoooook net hissetmedim yani beli belirsiz bir kıpırtı var oluyordu fakat hayal etiğim kadar büyüklükte değil :)) 

Bebiş çok büyümediğinden hamileyim demesem kimse pek anlamıyordu kilo aldığımı söykeyenler çok oldu :)) bebişi hiç fark edılmıyordu nerdeyse :)) 

Benim en büyük sorunum hamilelikte tansiyonum oldu 7 aya kadar bi sıkıntım olmadı çok şükür çok güzel geçti fakat son aylarda tansiyonun yükselmesi beni çok korkutu Allah korusun bebeğin ölümü ile sonuçlanabiliyor bu durumlar çok şükür her çıktığımda fark etim geç kalmadan 

36. haftaya geldiğimde artık gecelerı uyuyamaz olmuştum. Nefes almakta çok zorlanıyordun ciğerlerim sanki yok olmuştu. Hali ile iki dakika gözün alsa horlamaya başlar olmuştum.

38. haftada son 3 gün çok sıkıntılı geçmişti geceleri hiç uyuyamaz oldum çok hafif kasılmalar oluyordu bunlar zaten normaldı ama tansiyon çok bunaltıyordu beni dayak yemiş gibi kötü oluyordum. Nitekim enson doktora gitiğimde doktorum artık tansiyonun çocuğu etkileyeceğinden korkup sezeryanla doğmasına verdi. Doktorum Gülcan hanım çoook sevecen bir insan hastane ve çalışanlarından ameliyatımdan çok memnun kaldım çok çok sevecenlerdi kişisel hiç bir sıkıntı yaşamadım aksıne çok memnun kaldım çok şükür. Ve böylece 38. haftalık maceramızın sonunda 2.550 kıloluk oğlumuza kavuştuk. Malesef gelişimş 34 haftalık olduğundan minaktı ama ben hiç zorluk çekmedim Allah razı olsu n Annem Ablam ve sevgili eşim çok yardımcı oldular.  

Nezaman geçicek derken Muhammed 2,5 aylık oldu bile sevgilerimle :))

1 yorum:

  1. ben daha dördüncü ayıma yeni girdim ama çok korkuyorum doğumdan.. sezaryen sonrası çok mu zor? benim omurgam kırıldı omurilik felci teşhisi kondu şükürler olsun ki çelik korseyle falan ayağa kalktım bi kaç sene önce; bu sebeple normal doğum yapama sanıyorum sezaryen olur. dikişler falan ağrıyor mu, çirkin mi çok? oyy çok korkuyom..

    YanıtlaSil

bir hesabınız olmasa da Anonim olarak fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Yorumunuz için Teşekkür ederim.